Ana Sayfa / Genel / Domain Haberleri / Yenilendik Geliyoruz !!!

Yenilendik Geliyoruz !!!

Başarılı olabilmek için Bir Olmak, Birlik Olmak ve Destek Almak gerekiyor arkadaşlar bu anlamda yeni bir heyecanla yenilenen blogumuzda sizlere en güncel Domain Haberleri’ni elimizden geldiğince ulaştırmaya çalışacağız tabi ki sıkıntılar yok değil. Buyurun makalemize…

Merhaba Arkadaşlar;

Uzunca bir aranın ardından sizlerle yeniden buluşmanın heyecanı içerisindeyim. Bu süreçte domain sektöründe bir çok olaylar oldu ve gelişti bu konuda sizlere bu haberleri iletemediğim için üzüntümü belirtmek isterim.

Öncelikli olarak bu platform üzerinden Domain Sektörü adına nasıl bir misyon yüklendiğimin farkındayım ancak elimden gelen tüm desteği vermeme rağmen birçok yeni açılan Domain Bloglarımız haklı sebeplerden ötürü kapandı yada içerik üretmeden kendini bekleme durumuna çekti.

Kapanan Domain Bloglarına örnek vermem gerekirse bu blogtan kısa bir süre sonra açılan domaindoktoru.com kapandı sonrasında geçtiğimiz günlerde bir kapanma olayı daha yaşadık ve bu sefer net14.com kapatıldı. Şahsen bu durum benimde moralimi bozmadı desem yalan söylemiş olurum. Türk Domain Sektöründe Bloglara öncülük eden domainom.com da içerik üretmeden beklemekte ve bende hala ne zaman aktif olacağını merakla beklemekteyim.

Peki bu blogların kapanma sebepleri yada içerik üretmeme sebepleri neydi ?

Arkadaşlar elbette her insan gibi bizlerde ürettiğimiz şeylerin takdir edilmesini ve iyi yada kötü destek olunmasını bekliyoruz. Sektör olarak İnternet ortamında en aktif gruplardan biri olmamıza rağmen yazılan makalelere ne bir yorum yapılıyor nede bunların başkaları tarafından görünmesini sağlamak için alıntı yapılıyor. Bu belirttiğim sıkıntı en önemli sıkıntıların başında geliyor. Üstüne özgün olarak yazılan makalelerimizin kullanılmasına karşı olmadığımız halde bir alıntı yapılmadan başka yerlerde yayınlanması yine bu işi yapan bizlere çok ağır geliyor.

Sosyal medya ağlarından hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşmama rağmen yazılan makaleleri retweet etmeye bile erinen dostlarımız mevcut.

Dahası bunca yıldır yayın yapmama rağmen ne bir kayıt firmasından nede bir hosting firmasından bu zamana kadar reklam vermek için soru soran bile olmadı. Ancak kimse sormadı desem yalan söylemiş olurum; Sektörle alakası olmayan Forex Şirketleri ve Tanıtım Yazıları almak isteyenler haricinde.

Birbirimize destek olmadan, aynı gemide olduğumuzun farkına varmadan; Türk Domain Sektörü ne gelişir nede gelişmesine yönelik çalışmalar yapılır.

Bazılarımız şimdi düşünebilir ya sende çok abarttın alt tarafı bir blog yazıyorsun ne misyonundan bahsediyorsun sen diye. Evet kendinizce haklı sebeplerden dolayı böyle düşünüyor olabilirsiniz ancak emin olun benimde düşüncelerimde haklı sebepler var.

Bir sektörden bahsediyorsak eğer bununla ilgili bir geçmiş ve gelişim sürecinden de bahsedebilmeliyiz. Bloglar bu bağlamda geçmişe notlar bırakarak sektör hakkındaki gelişimin nereden nereye geldiğinin net örneklerini oluşturmakta. Türk Domain Sektöründe yapılan bir satışın (en ufağından en büyüğüne) insanlara duyurulmadan geçiştirilmesi sadece alan ve satan tarafından bilinmesine sebep olur ve Sektör adına hiçbir katkısından bahsedemeyiz. Ben ve benim gibi bloglar sayesinde 3. kişiler olarak bizler satış hakkında yorumlar yapabiliyor ve bu satışlar sayesinde domain almayı yada satmayı düşünen kişilere örnekler oluşturabiliyoruz. Ayrıca Sektör içerisinde potansiyel alıcı ve satıcı kitlesinin oluşmasında katkıda bulunuyoruz. Bu bağlamda bunun farkında olmalı ve açılan tüm Domain Bloglarına elimizden gelen desteği vermek zorundayız.

Şahsen Net14.com da kapandıktan sonra bende ciddi ciddi blogumu kapatmayı düşünüyordum. Ancak beni engelleyen ve motive eden arakadaşlarım sayesinde yenilenerek ve yeni bir heyecanla sizlere hizmet etmeyi düşünüyorum.

Bu düşünce buhranında yanımda olan değerli destekçilerim Alanadları.com sahibi Okan Yıldırım ve Netinternet sahibi Osman Makal blogumu Reklamları ile desteklediler onlar için küçük olan bu destek benim için çok değerli olduğunu söylemem gerekiyor. Sevgili dostum Onur Kocayiğit’in de psikolojik anlamda desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Destekçiler

Yenilenen yüzümüzde sizlere farklı alanlarda yenilikler sunmaya başlayacağım. Sizlerde bu konu hakkında yapılmasını önerebileceğiniz düşünceler varsa bunları benimle paylaşabilirsiniz. Bir plan dahilinde kafamda düşündüğüm yenilikleri sizlerle önümüzdeki günlerde paylaşacağım.

Lafı daha fazla uzatmadan kapanan Domain Bloglarının yerine yenilerinin gelmesini ve farklı yazıların farklı kişiler tarafından da yazılmasını canı gönülden istiyorum. Çıktığımız yol zorlu bir yol olsa da Açılacak yeni bloglara tek nasihatim Özverili olarak ve büyük beklentiler içerisine girmeden bu yola başlamaları olacak.

Saygılarımla,

İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …