Ana Sayfa / Genel / Domain Firmaları / Tucows Firması Rightside’dan Enomu Satın Aldı !!!

Tucows Firması Rightside’dan Enomu Satın Aldı !!!

Tucows firması Rightside’ın bünyesinde barındırdığı eNom Şirketini 83,5 Milyon Dolara sattın aldığını NASDAQ borsasına duyurdu. Detaylar makalemizde. Buyurun Makalemize…

Merhaba Arkadaşlar,

Domain Sektörünün global anlamda iki büyük dev firması Rightside ve Tucows firmaları Enom şirketi üzerinde kesin anlaşmaya vardıklarını Nasdaq borsasına duyurdular.

Bu anlaşmaya göre Tucows Firması; Rightside Firmasına eNom şirketi çin 83,5 Milyon Dolar ödeyecek.

Enom‘un Tucow Firması tarafından satın alınmasının sonucunda Tucows Firması portföyüne Enom’da kayıtlı 14,5 Milyon yeni domain ve 28,000 kişi Aktif Reseller ekleyecek. Bu sayede Tucows yönetimi altında dünya çapında 40,000 den fazla Reseller ve 29 Milyon domainden oluşan bir network ağı sağlayarak, Dünyanın ikinci büyük Domain tescil Firması haline geldi.

Bu büyük anlaşma çerçevesinde Tucows  Ceo su Elliot Noss ve Rightside Ceo su Taryn Naidu açıklama yaptılar. Domain sektörünü önemli şekilde etkileyecek bu gelişme, ileride yeni süprizlerle karşılaşabileceğimizin habercisi diyebilirim.

İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizler için derlediğim bu açıklamalara geçelim.

Tucows CEO Elliot Noss

Tucows CEO’su Elliot Noss, “Tucows ve eNom’un toptan kayıt hizmetleri başlattığı on beş yıl öncesinden bu yana Domain endüstrisi o kadar değişti ki, önceleri  sadece .com, .net ve .org domain kayıtlarını temsil eden bu endüstri. Şimdi ise çok daha zorlu ve karmaşık. Aynı zamanda daha yetişkin ve çok daha rekabetçi bir durumda. Bu değerlendirme kesinlikle kritik bir değerlendirmedir. Bu nadir bulunan anlaşma sayesinde Tucows Firması ve onun yatırımcıları kazançlı çıkmışlardır.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca David Woroch Tucows’un Domain Genel Müdür Yardımcısı ” Yıllardır, eNom ve OpenSRS (Tucows tarafından işletilmektedir) öncelikle Reseller ların ihtiyaçlarına odaklanan önde gelen iki Tescil aracı olmuştur. Bu odak, bu işletmelerin birbirine çok iyi uyduğu anlamına geliyor. Bu satın alma sayesinde, eNom yetkili satıcıları; iyi anlaşılacakları, değer verilecekleri ve iyi hizmet edilecekleri bir yer ile buluşuyor ve bu verimlilik her iki tarafın  Tucows ve Reseller lar için muazzam bir değer yaratmasına sebep oluyor.” diye ekledi.

Rightside Taryn Naidu

Rightside Firması Domain Tescil Şirketleri eNom ve Name.com‘u işletmenin yanı sıra, yeni gTLD kayıtlarının en iyi operatörlerinden biridir.

Ceo Taryn Naidu‘nun söyledikleri ise şu şekilde ” eNom’un Satış işlemi, RightSide vizyonu, strateji ve finansal profil arasında daha güçlü bir uyum sağlıyor ve bunun, hissedar değerini artırmanın en iyi yol olduğuna inanıyoruz.Yeni gTLD pazarları hızla gelişiyor ve bu satış işlemi, yeni gTLD pazarında liderliğini sürdürdüğümüz Name.com Şirketine daha yoğun şekilde odaklanmamızı sağlıyor. ” diye belirtti.

Ayrıca şunları ekledi. ” eNom bünyesi altında çalışan meslektaşlarımıza; bu saygın işi yarattıkları ve bu gerçeğe olan bağlılıkları için yaptıkları yoğun çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. eNom şirketinin Tucows’un bir parçası olarak başarılarının devam etmesini diliyoruz. ”

Bu açıklamalardan sonra işin beni ilgilendiren en önemli kısmı eNom şirketine bağlı olan Namejet satış platformunun da bu satışa dahil edilip edilmediğiydi. Araştırmalarım sonucunda Namejet‘in de bu satışa dahil olduğunu öğrendim. Bu sayede yapılan işlem benim için biraz daha önem kazanmış oldu. Ayrıca Tucows‘un Expired Domain leri satış platformu olarak kullandığı SnapNames den Godaddy ‘e geçiş yapmıştı. Şimdi Namejet kendilerinin olduğuna göre artık bu platformu kullanacaklardır.

Ayrıca eNom şirketinin elinde bulunan domainlerin %28 inin Namecheap firmasında bulunuyor olması ileride bu satışla ilgili yeni haberlerin çıkacağının bir göstergesi oluyor gibi düşünmekteyim.

Mail Bültenimize üye olmak ve Haftalık gelişmelerden haberdar olmak isterseniz yapmanız gereken sadece Mail adresinizi bizlere aşağıdan iletmek.

Saygılarımla,

İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

Mail Bültenimize Üye Olun, Gelişmeleri Anında Öğrenin.
Mail Adresiniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacak Ve Spam Mail gönderilmeyecektir. @BilgeDomain

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …