Ana Sayfa / Genel / Domain Haberleri / Papatya.com 48.000 TL Bedelle Satıldı !!!

Papatya.com 48.000 TL Bedelle Satıldı !!!

Papatya.com ‘un bu satış bedelinden çok bizleri ilgilendiren bu satışda ki başarı hikayesi. Tüm Domain yatırımcılarına örnek teşkil edecek derecede güzel bir hikaye. Detaylar makalemizde…

Merhaba Arkadaşlar,

Domain yatırımcılığı işine girecek bir çok arkadaşımızın kafasında ki sorulardan olan “Acaba ben bu işi yapmaya çokmu geç kaldım? yada Artık fırsatları kaçırdık bu işten iyi paralar kazanamayız” gibi sorulara cevap niteliğinde geçen günlerde bir satış gerçekleşti.

Papatya.com 48.000 TL bedel ile Alanadlari.com üzerinden satıldıBu satış son günlerde gerçekleştirilen en yüksek rakamlı satışlardan biri olarak listemize girdi.

Esas biz yatırımcıları ilgilendiren Başarı hikayesi ise daha önceden bu alanadının yine aynı platform üzerinden satın alınmasıydı.

Evet yanlış okumadınız. Papatya.com 21 Ekim 2013 Tarihinde aşağıdada gördüğünüz üzere 3.090 Dolar bedelle şimdiki satıcısı tarafından alındı.

papatya.com önceki satış

O zamanki dolar kurundan ufak bir hesap yaptığımızda şimdiki satıcısına maliyeti tam olarak 6087 TL idi. Üzerinden tam olarak 20 ay geçtikten sonra o zamanki alıcısı tarafından 48000 TL bedel ile satılması bir çoğumuzun yukarıda sormuş olduğu soruların ne kadar boş ve gereksiz olduğunu kanıtlar nitelikte.

Çoğumuzun; Domain sektöründe gereksiz yere yaptığımız hatalardan ders çıkarmamız ve gereksiz kaydettiğimiz domainler ile yaptığımız denemeleri bir daha önümüze koyup üzerine düşünmemiz gerekmekte.

Bu satış ayrıca bizlere Jenerik Domainin gücünü tekrar gösterir nitelikte.

Şimdiki satıcı kişinin bu yatırım tutarında ozamanlar 250-300 Domain kaydetmesini düşündüğümüzde sadece bu domainlerin yenileme ücretinin 1 yıl sonunda 2000-2400 Dolar civarında olacağını düşünürsek tek 1 domaine yaptığı yatırımla bir yıl sonundaki maliyeti sadece 8 Dolar oluyor.

Şimdi bir çoğumuz yine aynı hatayı yaparak yada “Adam satışı yapmış ondan sonra konuşması kolay” veya “Şanstan başka bir şey değil iyi denk gelmiş”  gibi cümleler aklınızdan geçirdiğinizi duyar gibiyim. Ancak inanın işte tamda bunun bir başarı hikayesi olması burada ortaya çıkıyor. 

Yapılan yatırımda sürekliliği arz ettirecek en önemli konu domain yenilemeleri. Bu yenilemelerde ortalama portfoyunde yüksek adetli domain bulunduran arkadaşlarımız için kabus niteliğinde sorunlar yaratmakta ve bunun sonuncundada bir çok domainin süresini uzatmamayla sonuçlanmakta.

Bana soracak olursanız elinizde bulundurduğunuz yatırım amaçlı domainlerin sayısından çok bu domainlerin Jenerik yada Değerini yitirmeyecek domainler olması çok daha önemli. Bu örnekte de görüldüğü üzere.

Bu satışla birlikte ders çıkarılacak çok fazla konu bulunmakta ancak makaleyi uzatmamak adına Alıcı ve Satıcı tarafı tebrik eder ilerleyen günlerde böyle başarı hikayelerinin hepimiz adına artarak devam etmesini dilerim.

Saygılarımla,

İyi Günler. Bol Kazançlı Domainler.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …