Ana Sayfa / Genel / Domain Haberleri / owners.com 20 Milyon Dolara Satıldı 7 Milyon Dolar Bonusuyla Beraber !!!

owners.com 20 Milyon Dolara Satıldı 7 Milyon Dolar Bonusuyla Beraber !!!

Owners.com 20 Milyon Dolar artı 7 Milyon Dolar bonusla birlikte rekor bir rakama satıldı. Tam anlamıyla bir alan adı satışı olmasada doğru ve jenerik bir kelimeyle yapılan işin yatırımcısının yüzünü nasıl güldürdüğünü bu satışla birlikte daha rahat anlaya bileceğimizi düşünüyorum. Detaylar konumuzda.

Merhaba Arkadaşlar,

Bu yıl gerçekten rekorlar yılı olmaya aday ve yapılan satışlar malesef hazırladığım makalelerin önüne geçer oldu. Bu durumdan ben pek şikayetçi değilim ancak bu satışlar hazırladığım makalelerin geç yayınlanmasına sebep olmakta. Sizlere önerim blogu sürekli olarak takip etmeniz. Gelişmelerden haberdar olmanız için bizi sosyal ağlardan facebook yada twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Konumuza dönecek olursak giriş sözlerimde de belirttiğim gibi yapılan satışı tamamiyle bir alan adı satışı olarak değerlendiremeyiz çünkü ingilizce jenerik yada keyword bir alan adında var olan proje owners.com Bonusuyla birlikte tamı tamına 27 Milyon Dolara satıldı.

Bu satış jenerik alan adlarına yapılan yatırımların nasıl bir geri dönüş gerçekleştirdiğinin somut bir örneği diyebilirim. Owners kelimesi Türkçe karşılığıyla  “Sahipler” anlamı taşımakta bir nevi sahibinden diyebiliriz.

Alım işlemini Altisource Portfolio Solutions S.A. şirketi gerçekleştirdi. Bu şirket aynı owners.com gibi portfoylerinde huzbu.com u kullanarak müşterilerine emlak alım satımı ve gayrimenkul işleriyle uğraşmaktadırlar. Bir nevi emlak sektorunun alıcı ve satıcılarının buluştuğu sektorun en buyuk şirketlerinden biri olan owners.com u alarak huzbu.com dan sonra çıta atladıklarını söylemek abes kaçmaz.

Bu satışda Altisource şirketi devir işleminde 20 Milyon Doları peşin artı olarak 7 Milyon Dolarlık bonusta 12 ay içerisinde owners.com platformunda kazanılan gelire göre belirlenecek. Satış işlemi totalda 27 Milyon Dolarlık bir rakama kadar ulaşabilecek. Özellikle Yurtdışı Emlak sektörü için gerçekleştirilen bu satış çok da yüksek bir meblağ değil desem konuyu okuyan sizlerin “bak ya bu ne ukalalık daha ne olacak” dediğinizi duyar gibiyim 😀

İsterseniz yapılan emlak sektörü satışlarından bir kaç örnek vereyim sizlere

  • Apartments.com ( Rapor edilen satış tutarı 585 Milyon Dolar )
  • RealEstate.com ( Rapor edilen satış tutarı 8.25 Milyon Dolar )
  • House.com ( Özel satış )
  • Property.com ( Özel satış )
  • Auction.com ( 50 Milyon Dolarlık bir yatırım aldığı rapor edildi )

Umarım bu satışlar Türkiyede ki emlak sektörü içinde olumlu sonuçlar doğurur. Benim bu satışla söylemek istediğim en önemli konu keyword ve jenerik alan adlarının hangi sektör olursa olursa olsun yatırımcısının yüzünü güldürdüğü gerçeğidir.

Bir çok firma ve kuruluş bu örnektede gördüğünüz üzere jenerik yada keyword kelimelere yönelerek iş hayatlarına devam etmektedirler.

Umarım zevk alarak okumuşsunuzdur. Aklınızdan geçen düşünceleri konu altında yorum yapabilir yada bana konu  hakkında sorular sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

İyi günler, bol kazançlı domainler. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …