Ana Sayfa / Genel / Domain Haberleri / Ocak ve Mart Ayları Arasında Olan Gelişmeler.

Ocak ve Mart Ayları Arasında Olan Gelişmeler.

Makale yazmaya ara verdiğim Ocak ve Mart ayları arasında; gerçekleşen Domain Haberleri ve Satışlarını bu makalemizde sizler için derledim. Buyrun Makalemize…

Merhaba Arkadaşlar,

En son makalemizi 12 Ocak 2016 da yayınladıktan sonra uzunca bir ara işlerimden dolayı makale yazmaya ara vermiştim. Ancak bu süreçte gerçekleşen haberleri not almaya devam etmiştim. Şimdi belki sizlerin gözden kaçırdığınız bu haberleri sizler için derleyerek paylaşıyorum, umarım zevk alarak okursunuz.

Ben yazmaya ara verdiğim süreçte öncelikli olarak Türk Domain Piyasasında Yolcu.com ‘un 44,275 TL lik satışı gerçekleşti bu satış Alanadlari.com platformunda gerçekleşti.

Sonrasında .ist ve .istanbul uzantıları Sunrise döneminde alıcıları ile buluştu 26 Ocak ve 27 Şubat tarihlerindeki sunrise döneminden sonra tüm yatırımcılara açık bir şekilde uzantıda ki domainlerin satışlarına 1 Mart ve 5 Nisan tarihleri arasında başlandı. Detaylı tarihleri buradan görebilirsiniz.


 

Şubat ayına geldiğimizde alanadlari.com platformu üzerinden sporyap.com domaini $3,600 USD tutarla satıldı. Şubat ayı içerisinde çok fazla gelişme olmasa da yeni uzantıların geleceği açısından düşündürücü bir haber geldi bu haberde .doosan uzantısının hiç kullanılmadan silindiği bildirildi.

Şubat ayı içerisinde diğer platformlarda yapılan türkçe anlamlı domain satışları ise şu şekilde gerçekleşti;

Gaye.com $4.800 / Namazvakitleri.com $2.077  / Ekspres.net $5.500

Yapılan bu satışlardan Gaye.com kısaltma değeri taşıdığı için ve Ekspres.net de anlam olarak dilimize yabancı kelimeden girdiğinden dolayı muhtemel alıcıları yabancı odaklı olduğunu belirtmeliyim.


 

Mart ayında makalemizi yazdığımız bu tarihe kadar olan gelişmeler ise şu şekilde oldu.

Arif Şengören adlı türk Domain Brokerı arkadaşımız Nokta Domains’den ayrıldıktan sonra kısa bir süre alanadlari.com bünyesinde çalıştı buradan da ayrıldıktan sonra Global bir şirket olan DomainNameSales (DNF) firmasında çalışmaya başladı ve Şirketin bu yıl içerisinde gerçekleştirdiği en büyük satış olan Kiwi.com domaininin$800.000 USD lik satışına imza attı. Başarısını o zaman tebrik etmek isterdim ancak bu makaleye nasipmiş. Başarılarının devamını dilerim ve umarım ki bu güzellikteki satışlarını bir Türkçe Domainle de taçlandırır.

Sonrasında Alanadlari.com platformu bu yılın platform adına en yüksek satışı olan Yunanistan.com domainini $18.000 USD ye satarak gerçekleştirdi. 

Domain yatırımcısı Kıvılcım İstanbulluoğlu blogun da YANIT ve BÜTÇE adlı makaleleri yazdı okumanızda fayda var.

Mart ayı içerisinde bu zamana kadar diğer platformlarda yapılan türkçe anlamlı domain satışları ise şu şekilde gerçekleşti;

Kanka.com $15.001 / Dolap.com $14,300 / Albayan.com $4800 / Biricik.com $3,300 

Mart ayı diğer aylara nazaran Sektör adına yapılan satışlarla umut vermeye başladı umarım bu hızla satışlar yapılmaya devam eder ve böylece tüm yatırımcılar olarak rahat bir nefes alırız.

Bu makalede not aldığım birçok şeyi yazamıyorum ancak içlerinden sizleri ilgilendiren en önemli haberleri seçerek buradan paylaştım. Bundan sonra elimden geldiğince aktif bir şekilde bu haberleri zamanında sizlerle buluşturmaya çalışacağım. Umarım atladığınız haberlere bu makalede denk gelmişsinizdir.

Saygılarımla,

İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …