Ana Sayfa / Genel / Backorder / Namejet.com Domain Backorder Resimli Anlatım

Namejet.com Domain Backorder Resimli Anlatım

Namejet.com firmasında domain backorder nasıl yapılır? Resimli anlatım olarak konumuzda bulabilirsiniz. Buyurun Makelemize…

Merhaba Arkadaşlar,

Namejet firması Backorder firmaları arasında öncü bir firmadır. Enom grubuna bağlı olan Namejet firması güvenilirliğinin yanı sıra Backorder yaptığımız domainleri yakalama oranları ile de yüksek verim vermektedir.

Bundan önceki konumuzda Backorder nedir sorusunu cevaplamış ve En İyi Domain Backorder Firmalarını sizler için yazmıştık okumayanlar buradan göz atabilirler.

Bu konumuzda ise sizlere Namejet firmasın da backorder nasıl yapılır sorusunu resimli olarak anlatacağız.

İsterseniz lafı fazla uzatmadan Resimli anlatımımıza geçelim.

Yapmanız gereken öncelikli konu Backorder yapacağımız domaini belirlemek. Sonrasında Namejet.com firmasına buradan girerek aşağıdaki anlatımı takip etmektir. Tabi ki Namejet firmasında hesabınızın olması gerekmektedir.

Namejet firmasında hesabımızı açmak için Namejet.com adresine girdikten sonra aşağıdaki resimde bulunan ekranın sol tarafında numaralandırılmış yerdeki bilgilerimizi dolduruyoruz.

 1. Email Adresimizi
 2. Kullanıcı Adımızı
 3. Güvenlik Şifremizi
 4. Güvenlik Kodunu

Bilgilerimizi doldurduktan sonra Create Account (Hesabı Oluştur) tuşuna basarak hesabımızı oluşturuyoruz.

 

Eğer kayıtlı kullanıcı hesabınız var ise ekranın sol tarafındaki bölümden bilgilerimizi yazarak siteye giriş yapıyoruz.

Namejet firmasına girdikten sonra Firma içerisinde Backorder yapabilmemiz için “Onaylı Kullanıcı” olma zorunluluğu OLMASA da domaini kazandıktan sonra ve İhalelerde teklif verebilmemiz için Hesabımızın “Onaylı Hesap” olması gerekmekte.

Hesabımızı Onaylı bir hesap yapabilmek için buradaki linke tıklıyoruz Karşımıza aşağıdaki sayfa gelecek.

Burada işaretli olan yerlerdeki yapılaması gerekenler şunlar.

 

1-Formu işaretli yerlerden bilgisayara indirip çıktısını alıyoruz. Aşağıdaki formu indiriyoruz. Sonrasında gerekli yerleri sırasıyla aşağıdaki bilgilerimizle dolduruyoruz

 

 1. Tarih
 2. İsim-Soy isim
 3. İletişim Adresi
 4. Telefon no.
 5. Email Adresi
 6. Firma içi Kullanıcı Adı
 7. Kredi Kartının İlk 4 Hanesi
 8. Kredi Kartının Son 4 Hanesi
 9. Kredi Kartı Sahibinin İmzası
 10. Kart Üzerinde yazan İsim

 

2- Kredi Kartımızda ki yazan isimle eşleşecek ve aynı zamanda kullanıcı adımızla eşleşecek Nüfus Cüzdanının (Pasaport yada Sürücü Lisansı ) Bilgisayarda taratarak çıktısını kaydediyoruz.

3- Bu iki sekmede gerçekleştirdiğimiz işlemlerin Bilgisayarda taranmış dosyalarını hesabımız açıkken Support Center Tickets bölümüne girerek Destek talebi açıyor ve bu destek talebi içerisine hazırlamış olduğumuz evrakları ekliyoruz. Maalesef faks edemiyoruz.

Artık Namejet Verified Bidder (Onaylı Kullanıcı) moduna yükseldiğimize göre sınırsız sayıda Backorder yapabiliriz. Yapmamız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmek.

Namejet hesabımıza giriş yapıyoruz; aşağıda ki resimde görülen yollardan birisini seçerek domain backorder yapıyoruz.

1- “Search Domain” domain ara bölümünü kullanarak bu bölüme backorder yapacağımız domaini yazıyoruz sonrasında okla gösterilen “Search” tuşuna basıyoruz bu işlemden sonra gelen sayfada yapmanız gerekenler aşağıdaki resimlerde anlatılmakta işleme devam ediyoruz.

2- Bu yol ise daha hızlı backorder işlemi yapmamızı sağlıyor. “Quick Backorder” bölümü içerisinde bulunan “Domain Name” bölümüne backorder yapacağımız domaini yazıyoruz. Yanında bulunan 3 ile işaretli yere Minimum teklif olan $69 veya üzeri yapmak istedigimiz teklifi giriyoruz “Place Starting Bid” tuşuna basarak direk domaini Backorder yapıyoruz. Bundan sonra açılan sayfada size domaini başarılı bir şekilde Backorder yapıldı diye uyarı sayfası gelir.

Yukarıdaki resimde anlatığım yollardan eğer 1 ile numaralandırılmış olanı seçti iseniz karşınıza “Domain Search” sayfasının sonuçları gelecektir bu sonuçlar üzerinde Backorder yapacağımız domainin üzerine sol tıklıyoruz ve devamında aşağıdaki resim de olan sayfa geliyor.

Burada yapmamız gereken “Backorder Now” bölümü içerisinde bulunan kutucuğa Minimum teklif tutarı $69 yada üzeri teklif veriyoruz sonrasında onun yanında bulunan “Place Starting Bid” tuşuna basarak teklifimizi onaylıyoruz. Bir sonraki resimli anlatıma geçiyoruz.

Bazı durumlarda eğer uzunca bir süre Namejet üzerinden Domain Backorder yapmamış isek bize aşağıdaki sayfa görüntülenebiliyor. Bu uyarının yapacağımız diğer Backorder işlemlerinde karşımıza çıkmaması için “Do not show me this again” yani bunu birdaha gösterme yazısının yanında bulunan kutucuğa tik koyuyoruz ardından “Place Bid” tuşuna basarak verdiğimiz teklifi onaylıyoruz. Sonraki adıma geçiyoruz.

 

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sonuç sayfası gelmekte burada ok ile belirtilen bölümlerde Domain Backorderimizin başarılı bir şekilde yapıldığı bize iletiliyor. Bundan sonra yapmamız gereken tek şey firmanın domaini bizim için yakalamasını beklemek.

Yakaladıktan sonra eğer domain için Backorder yapan tek kişi biz değilsek teklif veren diğer kişiler ile Namejet firması üzerinden kapalı bir arttırıma giriyoruz. Domain için en yüksek teklifi biz verirsek Backorder yaptığımız Domainimize kavuşuyoruz.

Eğer bizden başka domaini backorder yapan kişi yok ise o zaman domainin ödemesini yapıyoruz ve sistem tarafından adımıza açılan ENOM hesabımıza domain transfer ediliyor.

 

Namejet Domain Backorder nasıl yapılır? sorusuna sizler için resimli anlatımlar ekleyerek cevap vermeye çalıştık. Herhangi bir sıkıntı yada sorunuz olursa yorum kısmında sorularınızı sorabilirsiniz. Umarım sizler için faydalı bir makale olmuştur.

Saygılarımla,

İyi günler, Bol kazançlı domainler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …