Ana Sayfa / Genel / Domain Firmaları / Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük oyunculardan olan Huge Domains’in yaptıkları son makalemizde. Buyurun…

Merhaba Arkadaşlar,

Huge Domains Firmasını Düşecek domainleri takip edenler yada ihalelerden domain alırken tam aldım dediğiniz anda başka birisi tarafından geçilen, whois değiştiğinde bu firmayla karşılaşan bir çok Domain yatırımcısı yakından tanır.

Geçen hafta domain forumlarını gezerken Namepros’ta ki  Arca adlı kullanıcının bu konu hakkındaki tespitlerini derlediği ve istatistikler tuttuğu güzel bir konuya denk geldim ve bundan sizlerinde haberdar olması için bu makaleyi kaleme almak istedim. Makalelerimi bir plan çerçevesinde sıralı bir şekilde yayınladığım için ancak bu zamana yayınlayabildim.

Bakalım Arca Adlı arkadaşımızın görüşleri ve tespitleri neler ? Lafı daha fazla uzatmadan yayımladığı konusuna geçelim.

GoDaddy.com‘da Expired Domainler için yapılan açık artırımlarda ki rekabet hakkında merak ediyordum, çünkü birisi görünüşe göre birkaç teklif verilen yüzlerce Domain için yüksek paralar ödüyordu.

Ben de açık bir model fark ettim. Çoğu zaman kazanan kişi açık artırmaya girerek son teklifi veren (yada son teklif sahiplerinden biri) idi. Bu da beni, diğer kişilerin bulup almak için teklif verdiği ihaledeki Expired Domainleri ne olduğuna bakmadan ve teklif verildiği için alan büyük kurumsal bir alıcı şirketin olduğunu düşündürdü.

Bu sebeple araştırmalarım sonucunda şu durum ortaya çıktı: HugeDomains.com, GoDaddy.com’da arttırıma çıkan ihalelerde en çok Domain satın alımı yapan firma. GoDaddy.com’da teklif vererek kaybettiğim son 150 ihalede ki Domainlerin WHOIS’lerine baktığımda, Bunların 84’ünün şu anda HugeDomains.com’a ait ve HugeDomains.com’da satış için listelendiğini gördüm.

Belirlediğim istatistiğe göre %50 ‘den fazla bir oranda Godaddy ihalelerinde satın alınan Domainlerin oranlarını temsil etmese de HugeDomains herkesten çok daha fazla Domain satın alıyor gibi görünüyor. İncelemeye aldığım 150 Domainin geri kalan 66 sına baktığımda bir dizi farklı firma ve kişi tarafından bu domainlerin alındığını keşfettim. Mesela  BuyDomains.com, bu 66 adedin 6’sını satın almıştı. Bu sebeple genel olarak diyebiliriz ki Godaddy ihalesinde almak istediğiniz ve alamadığınız Domainleri %50 den fazla bir ihtimalle Hugedomains.com almakta.

Bu durumdan bazılarınızın haberi olmayabilir, ama hiç kimsenin HugeDomains’in Godaddy’de süresi dolan açık artırmalarda bu kadar aktif olduğunu belirttiğini bu forumda görmedim. Bende bunun sizlerin dikkatinizi çekeceğini düşünerek paylaşmak istedim.

Araştırmalarımı biraz daha detaylandırdığım da HugeDomains’in kesinlikle $5XX’lik Satış Tutarının altındaki tüm açık artırmalara egemen olduğunu fark ettim ve 150 Domainlik araştırma grubumda yalnızca $5XX’in  üstünde bulunan tek domain cakemart.com idi. Bu nedenle şahsi fikrim kendilerine $5XX Dolarlık bir baraj koyarak zorla sınırlamış gibi görünüyorlar. Yalnızca $5XX ABD dolarının altında satılan Domainleri kontrol etseydim, Alım yüzdesi daha da yüksek olurdu. HugeDomains.com’un kazandığı birçok açık artırmada en yüksek ikinci teklif sahibiydim ve ben vazgeçene kadar veya fiyat $5XX Doları geçene kadar teklif vermeye devam edecekler gibi duruyordu.

GoDaddy açık artırmalarında ucuz Domainleri satın almanın tek yolu, Domainlerin “Sıfır” teklifle ihale süresinin bitmesini sağlamak ve böylece ihale kapanma durumuna geçmesi  gerçekleşir gerçekleşmez Domaini almaya çalışmaktır. Bununla birlikte, bazı Domainler için hiç kimsenin bir teklif vermeyeceğini umarak 1-15 dakika kaldığında, Almak istediğiniz domaine $12 Dolar teklif vermenin akıllıca olduğunu düşünebilir; ancak bu stratejinin asla işe yaramadığını düşünmekteyim ( çünkü kendim çok fazla domain denedim ve bir defada olsun bu strateji işe yaramadı) Çünkü bence her zaman ihaleyi izleyen ve ihalenin süresinin bitmesini  bekleyen başka insanlar var. $12  Dolar’lık bir teklifte bulunursanız dikkat ettiğiniz takdirde HugeDomains.com tarafından kazanılacaktır. Yakın geçmişte Godaddy’de sizlerin ne tür deneyimleri oldu? Bu gün GoDaddy.com’da süresi dolan Expired Domainleri satın almak için daha iyi stratejileriniz var mı?

HugeDomains tarafından GoDaddy.com açık artırmalarında satın alınan süresi geçmiş etki alanlarına ilişkin bazı örnekler:

Domain: skillsharing.com
Godaddy Alış Fiyatı: $540
HugeDomains Satış Fiyatı: $2995

Domain: ledmaster.com
Godaddy Alış Fiyatı: $537
HugeDomains Satış Fiyatı: $2195

Domain: cyberstrategies.com
Godaddy Alış Fiyatı: $262
HugeDomains Satış Fiyatı: $2895

Domain: crablab.com
Godaddy Alış Fiyatı: $320
HugeDomains Satış Fiyatı: $1895

Domain: dailyportal.com
Godaddy Alış Fiyatı: $560
HugeDomains Satış Fiyatı: $2895

Domain: fivesecondrule.com
Godaddy Alış Fiyatı: $42
HugeDomains Satış Fiyatı: $2695

Domain: deltacloud.com
Godaddy Alış Fiyatı: $365
HugeDomains Satış Fiyatı: $1795

Domain: itace.com
Godaddy Alış Fiyatı: $499
HugeDomains Satış Fiyatı: $2595

Domain: sunnykitchen.com
Godaddy Alış Fiyatı: $200
HugeDomains Satış Fiyatı: $2595

Domain: baristaschool.com
Godaddy Alış Fiyatı: $449
HugeDomains Satış Fiyatı: $2895

Domain: cakemart.com
Godaddy Alış Fiyatı: $695
HugeDomains Satış Fiyatı: $3495

Domain: visuala.com
Godaddy Alış Fiyatı: $315
HugeDomains Satış Fiyatı: $2795

Domain: massanalytics.com
Godaddy Alış Fiyatı: $130
HugeDomains Satış Fiyatı: $2095

Domain: edusport.com
Godaddy Alış Fiyatı: $535
HugeDomains Satış Fiyatı: $2995

Domain: acneguru.com
Godaddy Alış Fiyatı: $52
HugeDomains Satış Fiyatı: $2495

Domain: stylefolio.com
Godaddy Alış Fiyatı: $195
HugeDomains Satış Fiyatı: $1995

Saygılarımla.

İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

Mail Bültenimize Üye Olun, Gelişmeleri Anında Öğrenin.
Mail Adresiniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacak Ve Spam Mail gönderilmeyecektir. @BilgeDomain

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Namescon 2017 Domain Konferansında Satılan Satılmayan Domainler

Namescon Domain Konferansı tüm hızıyla devam etmekte Domain Konferansında Satılan ve Satılmayan tüm Domainleri ve …