Ana Sayfa / Genel / Domain Haberleri / Godady Futbol.com domainini SATTI !!!

Godady Futbol.com domainini SATTI !!!

Godaddy Futbol.com domainini Sattı. Yapılan satış işleminde kesin bir rakam belirtilmesede, satış tutarının  Milyon Dolarlar olduğu speküle edilmekte.

Merhaba Arkadaşlar,

Bundan yalaşık 3 ay öncesinde sizlere bildirdiğim “Marchex Domain Portföyünü Godaddy’e Sattı” adlı makalemizde; Godaddy’nin almış olduğu 200.000 den fazla domainden birisi olan Futbol.com domaini Milyon Dolarlara Satıldı.

Sizlere haberini duyuramasamda aynı portföy içerisinden Beijing.com domainide Godaddy tarafından 6-7 Milyon Dolar arasında satıldığı speküle edilmişti. Yapılan bu satışın Marchex Domain Portföyünden Satılan en yüksek 2. domain satışı olduğunu belirtmek isterim.

Kim bilir, belki de Futbol.com domainin satışı Beijing.com domainin satış rakamını geçmiştir ancak net rakamlar verilmediği için şu anda sadece rakamları tahmin edebiliyoruz.

Sadece 2 domain satışından elde edilen gelirin, yatırım rakamı düşünüldüğünde (28,1 Milyon Dolar) minimum yarısının 2 domain satışından çıkarılması, yaptığımız işte rakamlar ne kadar büyük olsada doğru bir strateji ve pazarlama ağı ile birlikte kazanca dönüştürülebileceğinin bir kanıtı olarak karşımıza çıkmakta.

Ne diyelim daha bu portföyden çok satış haberi duyururuz nede olsa 200.000+ dan sadece 2 eksildi 😀

Futbol.com domaini whois sorgusuna bakıldığında 25 Temmuz 2015 de bilgilerin güncellendiğini ve whois korumasına girdiğini görüyoruz. Bu nedenle yatırım yapan kişi yada kurumun bilgilerine erişemiyoruz ancak ilerleyen günlerde bu konuda bir gelişme olduğunda takipçisi olduğumuzu ve buradan sizlere bildireceğimizi belirtmek isterim.

Futbol.com domaini üzerinde şu anda makalemizin başında bulunan logo yer almakta.

Godaddy firmasından Paul Nicks satış işleminin gerçekleştiğini onaylasa da satış tutarını açıklamayı reddetti.

Aynı zamanda yeni uzantılardan .Futbol uzantısının sahibi Rightside Registry Şirketi sahip olduğu  uzantıdan yaklaşık 4600 yeni domain kaydetti ve kayda açık olan play.futbol domaini için 60.000 Dolar kayıt/yenileme ücreti istemekte.

Bu satış aynı zamanda Türkçe anlamlı domainler baz alındığında gerçekleşen en yüksek rakamlı satış olarakda kayıtlara girecek gözüküyor. Ancak bu tamamiyle anlam benzerliğinden kaynaklanmakta her ne kadar İngilizce ve Amerika’da bu terim kullanılmasada bir çok dilde eş anlamlı ve yazımda kullanılmakta.

Projeyi yakında görürüz dileğim bu gibi örneklerin artarak Türkçe anlamlı domainlerde de piyasanın hareketlenmesi yönünde.

Saygılarımla.

İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …