Ana Sayfa / Genel / Domain Haberleri / Expired Domain Aldıktan Sonra Bu Hatayı Yapmayın !!!

Expired Domain Aldıktan Sonra Bu Hatayı Yapmayın !!!

Expired (Domain Süresi Bitmiş) ihalelerden domain aldıktan sonra yapılan en büyük hata ve sonuçlarını işleyeceğimiz bu konuda örneklerle yapılmaması gereken en büyük hatayı açıklayacağım. Umarım sizlerde ders çıkarırsınız !!!

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni bir konumuzla sizlerle tekrar birlikteyim. Bu konumda sizlere bu zamana kadar gördüğüm en büyük hatalardan bir tanesini anlatmaya çalışacağım. 

Bu hata Expired Auctions (Domain Süresi Bitmiş İhaleler) lardan domain aldıktan sonra bazı blog ve forumlarda satış işlemi bitmeden yani 1 Hafta süreyi tamamlamadan konu açılması ve yorumlar yapılması.

Örneğimize geçecek olursam tam 1 hafta önce bir çok domain yatırımcısının dikkatini çeken Godaddy Expired Auctions’da iki adet güzel ve jenerik domainlerin ihalesi olmuştu. Bu Domainler evler.com ve krediler.com 

Haliyle domainler güzel olunca bu işle uğraşan bir çok yatırımcının dikkatini çekti ve domainler neredeyse son kullanıcı fiyatlarına ihaleden alıcı buldular. Şahsen bende ihalede teklif veren kişilerden birisiydim ancak yükselen rakamlar ve bütçemin yetersizliği nedeniyle geri adım atmak zorunda kaldım. Bu iki domainin gördüğü son teklif rakamları aşağıdaki gibi

Krediler.com – 22000 TL

Evler.com – 14000 TL

Buraya kadar herşey normal ihaleleri bitirdik ve forumlarda dolaşırken hemen ihale biter bitmez konu açıldığını gördüm Konu Linki Burada. Artık ben uyarmaktan bıktığım  için yorumumda yüksek rakamlara gittiğini yazdım. Tabiki bazı kişiler uyarılarını tekrar yenilediler. Bloğumu düzenli takip edenler hatırlarlar şöyle bir konu yayınlamıştım ve burada da bu olayı belirtmiştim yayınlanma tarihi 24/Temmuz/2014.

Tabi bu konuyu tekrar işleyebilmem ve sizlerin dikkatini daha iyi çekebilmem için, yaptığım en güzel şeylerden bir tanesini yaparak takibe geçtim. Acaba domain yeni sahiplerinemi geçecek yoksa domain sahibi kişi süresini cezalı ücretten uzatarak domainleri tekrar portfoyündemi tutacak diye.

Sorgu.com dan yaptığım evler.com ve krediler.com için whois takibinde sonuç tabiki ikinci şık oldu ve domain sahibi kişi domainlerin sürelerini 2017 yılına kadar uzattı. Buradan whoislerine bakabilirsiniz. 

Yaptığımız işte en önemli konu sabır etmektir. Siz siz olun Expired ihalelerden domain aldıktan sonra domainler elinize geçinceye kadar herhangi bir blogta yada forumda konu açıldığını gördüğünüz takdirde bu konuyu sildirin ve gerekli uyarıyı site yöneticilerine yapın. 

Elbette bu söylediklerim bazılarının hoşuna gitmeyebilir özellikle değerli bir domaini expired ihaleye düşmüş ve bundan haberi olmadan domainin satış işlemi tamamlanmış kişiler tarafından. Ancak bizler bize verilen haklar çerçevesinde bazılarının yaptığı hatalardan dolayıda yatırımlarımıza yön verebilmekteyiz. Bu yüzden değerli domain sahipleri de domainlerinin sürelerinin takiplerini unutmamaları ve aksatmamaları gerekliliğini bilmek zorundalar.

Bu konu hakkındaki son uyarılarımı örneğiyle birlikte sizlere yapmış bulunmaktayım ve bu kadarının yeterli olacağını düşünmekteyim.

Umarım daha önceki konumu es geçenleri bu konu hakkında bilgilendirmişimdir. İlerleyen günlerde daha dikkat çekici konularla sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Konu hakkındaki yorumlarınızı bloğumuzdan esirgemezseniz mennun olurum. Gelişmelerden haberdar olmak için de facebook ve twitterdan da bloğumuzu takip edebilirsiniz.

Saygılarımla

İyi günler, Bol kazançlı domainler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …