Ana Sayfa / Genel / Domain Fest 2015 Asia Etabı 4-7 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

Domain Fest 2015 Asia Etabı 4-7 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

NamesCon’un düzenlediği Domainfest 2015 Asya Etabı 4-7 Eylül Tarihleri arasında Çin’in Macau Şehrinde Gerçekleşek. Etkinlikte bazı ihaleler yapılacak ve bunlardan en dikkat çekeni 8.xyz domainin rezervsiz ihalesi olacak. Domain Festivalinin diğer detayları makalemizde. Buyrun makalemize…

Merhaba Arkadaşlar;

Sizlere daha önceki makalelerimde NamesCon’un 2015 Ocak ayında düzenlediği Domainfest etkinliğinden haber vermiştim. Okumayanların bir göz atmasında fayda var.

Şimdiki etkinlik ise Çin’in Macau şehrinde 4-7 Eylül 2015 Tarihleri arasında gerçekleşecek.

Etkinlik çerçevesinde RighoftheDot.com firması 4.cn ile baglantılı olarak 2 Eylül tarihinden 9 Eylül tarihine kadar yaklaşık 150’den fazla domaini açık arttırmaya çıkartacak.

İhaleler İngilizce ve Çince dillerinde olacak ve aynı zamanda yine teklif para birimleride Amerikan Doları ve Çin Yuanı şeklinde olacak. İhalelerde gerçekleşecek tüm işlemlere Çin’in aracı kurumlarda lideri DN.cn Firması aracılık edecek.

Bu ihalede satılacak domainlerden bir tanesi olan 8.xyz domaini için bir görüş belirtecek olursak:

8 rakamı tabikide Çin kültürünün en şanslı rakamı. Aynı zamanda .xyz uzantısıda Google şirketinin bu hafta içerisinde duyurduğu şirketin bağlandığı Alphabet holding çatı firmasının web adresinin uzantısı olarak (abc.xyz) epey popularitesi artmış bulunmakta. Zaten .xyz uzantısı Çin de yeterince meşhur keza bu uzantının %68,2 si Çinliler tarafından kaydedilmiş bulunmakta.

Eğer bir domain 8 rakamını içeriyorsa geçmişte çok yüksek rakamlara satıldığını gördük.

Örnek verecek olursak :

  • 8.co domaini Şubat ayında gerçekleşen bir arttırımda $115,000 Dolara satılmıştı
  • 88888.com domaini Frank Schilling tarafından bu yılın başlarında $245,000 Dolara satılmıştı
  • W8.com yine şubat ayında $140,000 Dolara satılmıştı.

Örnek verdiğimiz birinci satış olan 8.co nun $115k lık satışını baz alacak olursak 8.xyz domainin rahatlıkla 5 rakamlı fiyatları geçeceğini söyleyebiliriz.

2015 Domainfest Asia etkinliginde bizleri etkileyecek NNN.com / LLL.com ve daha bir çok alan adının RightoftheDot.com / 4.cn portallarına yükleneceğini tahmin ediyorum.

Ben sizler için takipte kalacağım ve bu konuda sizleri bilgilendireceğim. Blogumuzu takipte kalmanız yeterli bu haberlerden haberdar olmak için.

Bunun haricinde etkinliğin konuşmacıları yada daha detaylı bilgiler almak isterseniz macau.domainfest.com adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …