Ana Sayfa / Genel / Domain Firmaları / Canakkale.com Rekor Fiyata Satıldı !!!

Canakkale.com Rekor Fiyata Satıldı !!!

Bu yılın en yüksek Domain satışı dün gerçekleşti. Canakkale.com domaini 65.000 TL bedelle alanadlari.com platformunda satıldı. Satış hakkında ki detaylar makalemizde buyurun makalemize…

Merhaba Arkadaşlar,

Dün itibari ile yayınlamış olduğum makalede Ocak ve Mart ayları arasında gerçekleşen haberleri sizler için derlemiştim. Bu makalemizin son cümlelerini aşağıdaki gibi yazmıştım.

Mart ayı diğer aylara nazaran Sektör adına yapılan satışlarla umut vermeye başladı umarım bu hızla satışlar yapılmaya devam eder ve böylece tüm yatırımcılar olarak rahat bir nefes alırız.

Bu sözleri yazmamın üzerinden daha 24 saat geçmeden, bu yılın en yüksek satışı olan Canakkale.com domainin 65.000 TL ‘lik Rekor Satışının gerçekleşmesi güzel bir rastlantı oldu.

Bu satış kimilerine göre ucuz kimilerine göre pahalı gözüken bir satış olsa da sektörün gelişmesi adına önemli bir yere sahip olduğunu belirtmeliyim.

Bir çok kişiden aman efendim sektör kan ağlıyor, satış yapamıyoruz, müşteri bulamıyoruz, sektör gelişemiyor ve gelişmiyor veryansınları duyuyoruz ancak bu satışla birlikte gelişmenin ne seviyede olduğunu sizlere kısaca özetlemek istiyorum.

Twitter üzerinden Alanadları.com platformunun sahibi Okan Yıldırımı takip edenler bu açıklamasını görmüşlerdir. Takip etmeyenler varsa takip etmenizi öneririm.

Burada platformun gelişimi net olarak gözükmekte. Bu gelişim Türk Domain Sektörü ile de doğru orantılı bir şekilde ilerlemekte demek yanlış olmaz. Platform üzerinde sattığınız domainler için eğer bu değişimi sizler hissedemiyorsanız burada Platform tarafında bir hata değilde Kendi tarafınızda bir hata olduğunu düşünmelisiniz (Örnek : Belki fiyatlarınız çok yüksek yada Domainlerinizi satmak için yeterli tanıtımı yapmıyorsunuzdur vs.)

Türk Domain Sektörünün gelişimi sizi tatmin etmeyebilir ancak gelişim bazı emektar ve cefakar kişiler tarafından sürekli hale getirilmeye çalışılmakta, bu amaçta çalışan tüm kişilere desteklerinizi esirgememenizin gerekliliğini bir kez daha sizlere belirtmek istiyorum.

Şimdi tekrardan Canakkale.com un satış haberine döndüğümüzde bir önceki satışının namejet.com platformu üzerinden 2011 yılının Ekim ayında $5,101 Dolara gerçekleştiğini görüyoruz.

Dolar kuru üzerinden 2016 Mart ayında $25.500 Dolarlık satış gerçekleştiğini görmekteyiz. 4 yıl 4 aylık sürecin sonunda bu kar oranı küçümsenemeyecek seviyede ancak satıcı taraf olan Ali Oğuz bu satışı daha sonraki yıllarda yapsaydı daha yüksek rakamlar kazanabilirdi diyenleri duyar gibiyim.  

Canakkale.com ‘un bu Rekor satışı Jenerik Domainlere yatırılan mantıklı rakamların yatırımcısına her zaman kar ettirdiği gerçeğini biz yatırımcılara tekrardan gösterdi.

Peki Canakkale.com domaininin alıcısı kim ? 

Sorgu.com üzerinden Canakkale.com ‘un yeni whois kayıtlarına baktığımızda alıcı tarafın İbrahim Kıroğlu olduğunu görmekteyiz kendisi de Çanakkale’nin Lapseki bölgesinden olan domain yatırımcısının bu değerli alan adını yatırım olarak mı yoksa projelendirme amacıyla mı aldığını ilerleyen günlerde göreceğiz ve bunun takipçisi olacağız.

Bu satışın tarafları olan satıcı Ali Oğuz ve alıcı İbrahim Kıroğlu‘nu tebrik eder ve her iki taraf adına da hayırlı olmasını dileriz.

Saygılarımla,

İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …