Ana Sayfa / Genel / Domain Firmaları / AlanAdlari.com Kural tanımayan kullanıcılar için yeni bir önlem aldı.

AlanAdlari.com Kural tanımayan kullanıcılar için yeni bir önlem aldı.

Birçok Domain yatırımcısının şikayetçi olduğu konu olan “ Satılan domaine ödeme yapılmaması “ yada bunun gibi birçok sorunda Türk Domain Satış platformu Alanadlari.com’un uyguladığı yeni yaptırım politikasını anlatacağım buyrun makalemize…

Merhaba arkadaşlar,

Bu makalemde sizlere Platformu Kötüye Kullanan kullanıcılar için AlanAdlari.com’un aldığı bence etkili bir önlem olan Kilit Kontrol sistemini anlatacağım.

Her Domain Yatırımcısının bu sektörde domainlerini satarken yada alırken en az 1 kere başına gelen en büyük problemler, satılan domainin ödemesini ALAMAMAK ve almak istediğimiz domainin ödemesini yapsak bile satıcısı tarafından domaini gönderilmemesi. Bu problemlere artık Alanadlari.com bir çözüm bulmuş gibi gözüyor.

Bende dahil birçok kişi AlanAdlari.com platformunun bu konuda ne zaman bir adım atacak diye beklentiye girmiştik. Keza bazı platform yada guruplar üzerinden de konu hakkında bir çok eleştirel yazılarla karşılaşmışsınızdır.

Bunlar etkili olmuş olacak ki AlanAdlari.com bu tür kullanıcıları sistemden uzaklaştırmak ve bir daha bu tarz kötüye kullanıma sebebiyet vermemek için Kilit-Kontrol Sistemini geliştirdi.

Peki nedir bu Kilit Kontrol Sistemi ?

Kilit Kontrol Sistemi

  • Domain pazarlığını yapmış ve anlaşma sağlanmasına rağmen ödeme yapmamış kullanıcılara,
  • Domaini satmış ama teslim etmemiş kullanıcılara,
  • Domain ihalelerinde en yüksek teklifi vermiş ancak ödemesini yapmamış kullanıcılara,

Hesap Kısıtlaması getiriyor ve bu sayede kendisine ait olan tüm alan adlarının Platformdan Satışı engelleniyor. Kilit işlemi devam ettiği sürece başka bir kullanıcı hesabından Platforma eklenmek istese bile Satışı yapılamıyor.

Ayrıca yatırım yapacak diğer kullanıcıların sistem üzerinde Almak istedikleri Domainin Kilitli olup olmadığını “ Kilit-Kontrol-Sistemi ” linkinden kontrol edebilecekler.

Alıcılar bir Domaini almadan önce buradan kontrol ettiklerinde satıcı tarafın bu şekilde bir Kısıtlamasının olup olmadığını öğrenmesi bence hepimizin içerisinde bulunduğu bu pazarda bizlere bireysel tepki fırsatı sunuyor.

Aksi taktirde aldığınız domainin kilidini açtırabilmeniz için belirli bir süre geçmesi yada teknik destek talebinde bulunarak domainin eski sahibiyle bir ilişiğinizin olmadığını kanıtlamanız gerekiyor. Tabi ki de domaini AlanAdlari.com platformunda satmak istiyorsanız.


Bir çoğumuza kolaylık sağlayacak başka bir gelişme ise Sorgu.com üzerinde yapılan Domain Yatırımcılarına özel geliştirilmiş araçlar.

Bunlardan kullanıcılara kolaylık sağlayacak bence en güzel aracın Erişim Yasağı Listesi olduğunu söylemeliyim. Nedenine gelir isem almak istediğim bir domainin Whois sorgusunu yaptığımda artık başka bir yerden ban kontrolünü yapmama gerek duymadan aynı pencerede cevabı bulabiliyor olabilmem.

Bence yeni araçlarıyla Sorgu.com’u denemediyseniz bir göz atmanızda fayda var.


Geliştirilen bu Kilit Kontrol Sistemini beğenmediyseniz ve Eğer sizlerinde bu konu hakkında uygulanabilecek farklı yaptırım fikirleriniz var ise bunları konu altında yorum yaparak yazabilirsiniz.

Makul olan her yaptırımı bizzat kendim AlanAdlari.com yönetimine ileteceğimin sözünü sizlere verebilirim. Çünkü herkes gibi bende sistem üzerinde kasıtlı sahte tekliflerden bıkmış bulunmaktayım.


 

Saygılarımla.

İyi günler, bol kazançlı domainler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …