Ana Sayfa / Genel / Domain Haberleri / 360.com 17 Milyon Dolara SATILDI !!!

360.com 17 Milyon Dolara SATILDI !!!

360.com Domaini Vodafone tarafından tüm zamanların satış rekorunu kırarak 17,000,000 Dolara SATILDI !!! Satış hakkındaki detaylar makalemizde.

Merhaba Arkadaşlar,

3 gün önce sizlere son 5 yılda gerçekleşen en yüksek domain satışı olan Porno.com dan bahsetmiştim ve o konuda 2015 yılının 2014 yılından daha hareketli geçeceğini söylemiştim. Açıkcası bende bu kadar kısa zamanda yine rekor bir satışla karşınıza çıkmayı beklemiyordum. Ancak bu satış tüm zamanların en iyisi olarak kayıtlara geçecek gibi gözüküyor. Öncelikle belirtmek isterim ki satış hakkında henüz Kesin bir açıklama yapılmadı ancak birçok blog ve forumda konu hakkında bilgilendirmeler gelmeye başladı. Şimdi Tüm zamanların en iyi satışını birlikte inceleyelim.

360.com Domaini Vodafone tarafından Qihoo Şirketine 17 Milyon Dolara Tüm zamanların satış rekorunu kırarak SATILDI !!!

Gerçekleşen bu satış Sex.com un elinden alınamayacak dediğimiz birincilik koltuğunu kaybetmesine sebep oldu. Bu arada bilmeyenleri bilgilendirelim Sex.com 2010 yılında 13 Milyon Dolara Satılmıştı.

Qihoo şirketi elinde bulundurduğu 360.cn domaini hali hazırda kullanmakta ve yaklaşık olarak 7 Milyar Dolarlık bir piyasa değerleri bulunmakta. Gerçekleştirilen bu satış tüm dünya için inanılmaz gibi gözüksede şirketin piyasa değeri göz önüne alındığında çok yadırganmaması gereken bir haber.

Tabi bu haberle birlikte domain piyasasında bazı değişmeler olması kuvvetle muhtemel. Öncelikle etkilenecek ilk sektör Rakam Domainler olacaktır. Sizlere tavsiyem rakam domainlere çok geç olmadan yatırım yapmanız olacaktır. Sizlere yol gösterici nitelikteki Rakam Domainler hakkında yazmış olduğum bu makalemide okumanızı tavsiye ederim.

Ancak burada biz domain yatırımcılarını ilgilendiren en önemli konu tüm büyüyen ve gelişmekte olan firmaların .com uzantı dışında başka bir uzantı kullanıyorlarsa .com uzantasına er yada geç geçiş yaptıkları gerçeğidir. Bu ve bunun gibi satışlar .com uzantısının ne kadar önemli olduğunu ve şirketler için olmazsa olmaz bir uzantı olduğunu göstermekte.

Haberini verdiğimiz bu satışlarla birlikte en yüksek rakamlı satış listeleri değişmekte bende sizler için değişen bu listeyi revize etmek istiyorum ilerde bunu konu eden bir makale yayınlayacağım.

Saygılarımla

İyi günler, bol kazançlı domainler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huge Domains, Godaddy İhalelerinde Çok Büyük Bir Oyuncu.

Huge Domain bu aralar sizce de çok mu aktif ? Godaddy ihalelerinde ki en büyük …